Araçlarımızda Güvenlik
Vip transfer hizmetlerimizde kullandığımız araçlarımız,Renoult Fluence, Ford Focus, Mercedes Benz Vito, Mercedes Benz Sprinter taşıtlarından oluşur. Araçlarımızın bütünü içinde bulunulan yılın bir üst model yılına aittir ve model yılları düzenli olarak yükseltilmektedir. Özgür Transfer in güvenlik konusundaki özel hassasiyeti nedeniyle eski ve yıpranmış araçları tercih etmemekteyiz. Tabii filomuza yeni dahil ettiğimiz araçların da, sınıflarında güvenlik koşulları itibariyle en üst seviyede olmasına özen gösteriyoruz. Karayolu taşıtlarının güvenlik ilkeleri, Euro Ncap, ESI, BSI, ve Ansi standartlarına göre belirlenir. Bu standartlar, araçların pek çok vasfını detaylı olarak sınıflandırır ve puanlar verir. Euro Ncap testlerinden alınan sonuçlar da bu kapsamda değerlendirilmektedir. Elbette Amerika Birleşik Devletleri kanunları bir miktar farklı olsa da, Avrupa’da; özellikle Almanya ve İngiltere’de üretilen hiçbir aracın bu standartların gerisinde olmadığı kuşkusuzdur.
Hiçbir otomobil Markası, Volvo ve Mercedes ile güvenlik yarışına girmez. Zira bu iki marka dünyadaki en güvenli araçların üretimini gerçekleştirir. Volvo 2010 yılı itibariyle Ford tarafından satın alındığından bu yana, Ford’un geleneksel özellikleri ile birleşen güvenlik ilkeleri, Ford da zaten standart olan yüksek güvenliğin, daha da yükselmesini sağlamıştır. Mercedes ise, pek çok noktada Volvo’yu yarışta geride bırakmaktadır. Elbette fiyat seviyesi incelendiğinde Mercedes’in sınıfının en pahalı araçlarını ürettiği de görülecektir. Bu nedenle bu araçların yüksek güvenliğe sahip olması çok da şaşırtıcı olmasa gerek. Tabii bunun yanında, markanın güvenlik ilkelerine gösterdiği ehemmiyet de, güvenliğin seviyesinin ortaya çıkışında etkileyici faktörlerden olmaktadır.
2017 model yılına ait Renoult Fluence, Euro Ncap testlerinde tüm kategorilerde 5 yıldız almıştır. Çocuk güvenliği konusunda özel önemleri dikkat çeken araç, çarpışma testlerinden tam performansla çıkmıştır. Mercedes Benz marka araçların ise, bu testlerde tam puanın altına düştüğü çok az ürünü vardır, bu araçlar da piyasada uzun süre kalmayıp, piyasadan adeta toplanmıştır. Mercedes vito ve Mercedes Sprinter Avrupa ve Amerikan standartlarının en az bir kademe üzerinde güvenlik ilkeleri ile donatılmıştır. ABS, ABR, ESP, ESC, TCS gibi stabilizasyon özelliklerinin yanında takip kontrol sistemleri ve çarpışma önleme özellikleri de son model Mercedes araçlarda mevcuttur.Özgür Transfer.

WhatsApp chat